| KinekT a întrebat:

Trebuie sa port niste ochelari de vedere(doar la apropiere) pentru ca imi fuge imaginea, dar cand port ochelarii imaginea tot imi fuge.de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

E posibil sa dureze pana ti se regleaza sau nu sunt buni ochelarii.

| ValiR a răspuns:

Salut!
In ce sens iti fuge imaginea?
Daca este asa trebuie sa mergi la un medic specialist oftalmolog nu doar la un cabinet unde fac ochelari pe banda rulanta.
Bafta!

| KinekT explică (pentru ValiR):

Am mers si mi-a facut control si trebuie sa port ochelarii doar la apropiere dar cand ii folosesc imi fuge imaginea un pic. E normal?

| ValiR a răspuns (pentru KinekT):

Evident nu este normal, tocmai de aceea iti recomand sa mergi la un specialist si sa- i explici problema ta.
Bafta!

| Robert_Gm_1990 a răspuns:

Pentru ca poate cand stai la PC te uiti prea atent la ce vizualizezi si te dor ochii