| Sara2 a întrebat:

Trebuie sa slabesc 8 kg pana pe 27 noiembrie, credeti ca este posibil? mai sunt 6 saptamani, atunci va fi un eveniment important si trebuie sa reusesc ca sa arat bine, cum as putea sa o fac avand in vedere ca asimilez foarte usor si sunt foarte pofticioasa? in prezent am 66 kg si 1.71, vreau sa ajung la 58

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PinkySilvia a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa te duci la sala zilnic, sa faci acolo exercitii si sa mai alergi seara cam jumatate de ora.Sa ti si o cura de slabire,incearca sa mananci mai mult fiert decat prajit,si sa te abtii de la dulciuri si alte pofte de ale tale cu foarte multe calorii,a si trebuie sa bei si multa apabig grin Incearca, sigur merge, succestongue

| glamqueen a răspuns:

Buna pepita! Daca evenimentul este atat de important poti sa slabesti usor si sa-ti pui poftele-n cui daca ai putina ambitie :)) Ca sa slabesti frumos - sa ai corpul tonifiat - cel mai bine ar fi sa te apuci si de sport! Poti sa combini dans cu aerobic (sedintele in ambele cazuri se tin in grupuri de aprox 20 de pers si vei fi motivata sa executi toate miscarile, daca te duci la sala nu e acelasi lucru chiar daca esti insotita de o prietena). In ceea ce priveste alimentatia cred ca cel mai bine ar fi sa sa consulti un nutritionist sau poti sa ti alegi o dieta in functie de grupa de sange! O dieta buna - care nu ti distruge organismul - asociata cu aerobic- slabesti si te tonifiezi fara sa arati ca o culturista - si dansul - cu ajutorul caruia tinuta corpului se corecteaza, inveti si cateva miscari, plus tonifiere - in 6 saptamani vei arata foarte bine si vei avea un tonus de invidiat! Pentru tinuta poti vizita site-ul www.RochiiRochitesiFustite.ro! Mult succes si ambitie

| IuliaMihaella a răspuns:

Bun. Nu manca după 18, fă mişcare în timpul liber(îţi sugerez să ieşi să alergi când poţi sau să faci abdomene dacă ai şi,, burtică''), mănâncă mai multe fructe şi legume şi NU mânca la fast food.
Sper că te-am ajutat :x
Poti sa vezi cateva diete aici http://www.retete-slabit.net/ si trebuie sa faci mult sport de exemplu sa alergi macar o jumatate de ora in parc
Trebuie sa renunti la cateva alimente: painea, dulciurile, pastele, prajelile. În rest poţi sa mananci pe săturate fructe şi legume proaspete, seminţe de orice fel, nuci, migdale, produse din soia.
Multă baftă!

| Rickandlao a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa scoti dulciurile din dieta si sa bei foarte mult ceai de soc si sa mananci numai varza(supa de varza, sau orice altceva cu multa varza). noroc.

| Eco a răspuns:

Incercati dieta Montignac! Este perfecta atat pentru cele care vor sa slabeasca cat si pentru cele care vor sa se mentina si sa manance sanatos. Gasiti meniuri si retete pe http://femeiladieta.blogspot.com