| Sara2 a întrebat:

Vreau sa slabesc pana la 1 mai, 7 kg dar sunt foaaaaarte pofticioasa, cum credeti ca as putea reusi? ajutor, imi place foarte mult pizza si fast food din pacate sad, de multe ori vreau sa renunt si zic "asta e ultima"

14 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Si cu slanina in pod si unsa pe bot nu se poate! Ce inaltime si ce greutate ai? Ca poate nu este prea grav. In cat timp aqi pus pe tine alea 7 kg? Cam tot atata timp iti va lua sa le dai jos, cu conditia "no junk food". Pentru inceput, mananca de doua ori mai putin pizza si fast food si fa de doua ori mai multa miscare decat faci acum. Asta ca sa nu lasi calorii neconsumate care se vor depune in continuare sub forma dev grasimi pe burta, coapse, buci etc. Miscare inseamna nu obligatoriu sport intr-un mediu controlat, ci plimbari cat mai lungi in pas alert, sarit cu coarda la tine in camera, role, inot, bicicleta, fuga dupa minge de cate ori ai ocazia. Iti place muzica? Nu o asculta, danseaz-o. De una singura la tine in camera! Si o sa vezi rezultatele. Dar daca nu reusesti sa te abtii cat de cat de la otravurile de fast food nu o sa vezi niciun progres care sa te duca catre un fizic si un tonus competitiv. Bafta si sanatate maxima iti doresc! Si, baga la cap : mancare de doua ori mai putina si miscare de doua ori mai multa! Succes!

| Sara2 explică (pentru noktambul):

1.71 si 62 kg, dar cand stau jos iese sunca de pe burta in evidenta si ma enerveaza si as vrea sa slabesc putin si la picioare, totusi imi par grose, si am celulita mai ales cand strang pielea sad

| VadTot a răspuns:

Nesimtitule!
Daca Ea Este cum spui tu.Tu cum esti? Acum pe bune? Ia spune ti probleme din viata? Sau esti perfect? Sa ti fie Rusine!

| JonnyStyle a răspuns (pentru VadTot):

Bitch Please!

| VadTot a răspuns (pentru JonnyStyle):

Daca ai avea o sora tot asa i ai vorbi?
Dar mamei ta?

| Sara2 explică (pentru VadTot):

Nu vreau sa va certati din cauza mea, pace
daca atat l-a dus mintea pe om asta este, ca vad ca a primit si spam deoarece a disparut mesajul lui

| rocket a răspuns:

Atunci iti trebuie foarte multa miscare. Afla mai multe pe www.dieta-mea.ro

| Azazea a răspuns:

Ah dc mi-ai adus aminte de pizza, ce mi-e pofta, as manca acum, calda si buna :X crying

| luisanamy a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la ceea ce iti place. Incearca sa mananci cate putin cate 5 mese pe zi si sa faci miscare. Este foarte important.

| hotdesire a răspuns:

Bea apa multa, renunta treptat la paine, mananca mai putin, de mai multe ori si ridica-te de la masa fara sa te saturi.

| Sk1j4 a răspuns:

Totul depinde de tine.Cu ambitie poti reusi.Depinde si de metabolism...

| MojooJoj0 a răspuns:

Reusesti sigur! Eu am slabit vreo 4 in 7-8 zile! Succes :*

| CeViataDeRahat a răspuns:

Buna!
Cel mai recomandat pentru a scapa de toate poftele respectiv viciurile pe care le avem cu totii este Apa plata.
Adica tot timpul cand vrei sa mananci ceva sau sa fumezi sau alte lucruri care ne fac rau, sa avem o sticla de apa plata langa noi chiar daca nu ne este sete, bem o gura si ne trece.
Doctorii recomanda 3 mese pe zi, si tot ei zic ca apa ajuta la eliminarea grasimilor din organism.
Stiti ca mereu se zice sa consumam 2 litri de lichidpe zi, minim!, nimeni nu da si o cota maxima, desigur, nu putem exagera...
Eu m-am lasat de fumat prin chestia asta, asa ca te sfatuiesc sa faci la fel!
Sper ca am fost de ajutor!

| Iuli113 a răspuns:

Incearca dieta dukan e foarte eficienta si usuara combinata cu putin sport.