| pHantom1976 a întrebat:

Trebuie sa vin insotit de un parinte daca vreau sa ma vaccinez? Nu este formularul de exprimare a acordului informat pentru minori de ajuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Orice minor vine insotit de parintii lui la vaccinare, nu vei putea merge singur nu te vor primii, daca ai 18 ani da, poti singur atunci esti deja major.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Formularul de consimțământ informat va fi semnat de către unul dintre părinți, de tutorele sau reprezentantul legal, iar în centrul de vaccinare, adulții vor prezenta actele de identitate valabile care să ateste calitatea acestora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie cu parinte