| Invictusman a întrebat:

Dacă vreau sa vizionez un film la cinema trebuie sa ma vaccinez?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Nu trebuie, e suficient sa porți masca. Merg și au mers destule persoane nevaccinate la cinematograf fără probleme.

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai uitat sa pui /s.

| Sn4k3 a răspuns:

Te lasa si fara.

| Invictusman explică (pentru Sn4k3):

Serios? Ok, sper sa fie asa cum spui.
Maine vreau sa vizionez un film, un an am așteptat sa se intample acest lucru.big grin

| romeo78 a răspuns:

Bineînțeles!
Vaccinarea nu este obligatorie, dar ți se restrânge libertatea de mișcare.
La film, teatru, orice spațiu închis cultural are obligația de a verifica pe oricine intră dacă are vaccin, eventual un test negativ cu 48 de ore.

| Invictusman explică (pentru romeo78):

Fiind cinefil voi fi obligat sa ma vaccinez având în vederea situata în sine.
Ma voi vaccina nu am de ales happy sper sa nu am efecte secundare pe termen îndelungat big grin

| Invictusman explică:

Nevaccinat nu ma vor lăsa să vizionez nici un film, asa ca e o decizie pe care trebuie sa o iau în considerare happy
Poate nici la sala de fitness nu se va permite sa îți faci abonament fiind nevaccinat.

| Anonimm30 a răspuns (pentru Invictusman):

Faci acasa sala si filme gratis pe netwinking economisesti bani

| Invictusman explică (pentru Anonimm30):

Dar despre ce cip este vorba? Chiar crezi în asa ceva? Dar părinții noștri care-s bolnavi și bătrâni trebuie sa se vaccineze ca nu au imunitate sănătoasă încât sa nu își facă nici o problema, mulți au decedat de la covid, eu nu vad o gluma privind acest virus deloc.
Și daca călătoresc cu avionul tot trebuie sa ma vaccinez deci e o ambuscada happy

| CIaudiu a răspuns (pentru Invictusman):

Lasa-l ca glumeste. Tu chiar l-ai luat in serios laughing laughing
Nici nu vreau sa ma gandesc ca omul e serios si chiar asta crede.

| Invictusman explică (pentru CIaudiu):

Sunt mulți care chiar cred în asa ceva mai în gluma mai in serioshee hee

| CIaudiu a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu. Nu vreau sa spun ce parere am despre ei.