| Woosprit a întrebat:

Tulburarea bipolara de personalitate ( psihoza maniaco-depresiva ) poate avea ca manifestari starea de nervozitate ziua in general si starea depresiva noaptea? Asta doar in decursul unei singure zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

Bipolaritate este pe minut, pe ora..mereu
la 1 esti fericit la 1:30 plangi
la 2 esti nervos la 4 razi
la 5 plangi la 7 esti nervos
Nu tine neaparat de zi si noapte.
Cel mai bine e sa faci 2-3 sedinte cu psihologul, cine stie pe unde ajungi asa.
succes

| Lorenaaa120 a răspuns:

Salut! Eu am psihoza maniaco depresiv, si da crede-ma este naspa adică intrii repede in panică nu iti poți controla emotiile te superi repede începi sa plângi oriunde indiferent de situație chiar, si poți plânge chiar si la un examen, adică in general esti foarte sensibil sa zic asa, te simti vinovat in orice situație, eu nu m-am tăiat niciodată pentru ca nu îmi sta in fire dar imi vine sa ma arunc de la etaj uneori s-au sa ma tai foarte rău, si da te enervez destul de usor încât iti dau lacrimile, avem o personalitate destul de ciudata fiindca suntem si foarte emotivi si iti poate fi frica de orice, e foarte greu sa te controlezi iti trebuie un anumit tratament, eu sunt in tratament deci... daca vrei sa vorbim mai multe contacteaza-ma pe facebook ma găsești Maria Gaina sunt din Focșani te pup pa pa happy