| Jion62636 a întrebat:

Uitati...eu fac fotbal de performanta dar am incercat de cateva ori vapatul si as vrea sa ma apuc pentru imi place chestia asta dar imi e frica pentru ca eu vreau sa am o cariera pentru fotbal, pot cumva sa vapez si sa joc fotbal? Va avea efecte asupra mea? Vreau doar parerea stiutorilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt unii fotbalisti care fumeaza si nu au nicio problema. Imi vin in minte Cristi Chivu, ma rog, pe vremea cand juca, si Stefan Moti. In general, insa, fumatul iti afecteaza performantele sportive. Si sa nu-mi spui acum ca vapatul e altceva pentru ca, iti spun eu, poate sunt unele substante diferite, insa e la fel de daunator si de aici pana la a aprinde o tigara adevarata, sa stii ca nu e prea mare distanta.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru AFR81):

Și Alibec fumează / consumă Cola.

Te refereai la Ștefan Radu sau Cosmin Moți?

| AFR81 a răspuns (pentru Alexuţ02):

La Cosmin Moti. Stie multa lume asta. Zicea si Cornel Dinu ca sudeaza tigarile si l-au si pozat paparazzi mai demult cu 3 pachete de tigari in mana.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru AFR81):

Oricum omu' o dă bine pe teren, ăsta e adevărul, e un jucător bun

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Naingollan fumează 2 pachete pe zi