| mename oana a întrebat:

Ulcerul se vede la ecografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa se vada leziunea ulceroasa trebuie sa faci gastroscopie, ulcerul nu se vede la ecograf.

| zorialbi a răspuns:

Nu se vede la ecografie, trebuie sa faci ori examen cu bariu, ori endoscopie (care e mai neplacuta)...Eu am facut examenul cu bariu si mi-a depistat ca am ulcer.

| marsy a răspuns:

Du-te la gastrolog! O sa te puna sa inghitit vreo 1 metru de tros si iti va determina daca ai ceva si ce ai! succese!

| Evaa a răspuns:

Nu, nu se vede

| maria_8727 a răspuns:

Numai daca faci examen cu bariu...sau endoscopie dar pentru aceasta necesita internare in spital. take carebig grin

| mename oana explică:

Dc?