| andradaaa12 a întrebat:

La ecografie se vede daca ai avut hemoragie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nu

| RxTx a răspuns:

Se poate vedea doar prin biopsie
Sau daca permite introducerea unei camere video
Laparoscop
Ce sa mai vada nu se vede
Ar mai putea sa se vada in elvetia la un rmn facut cu aparate calitative nu jeguri cu oameni ne calificați

Se foloseste o substanță di poate sa iti faca coronografie

Poate sa iti bage si o substanță radioactiva sa iti daca radiografie si sa vada unele lucruri

Apoi pot sa dea in ghioci să incerce sa interpreteze ceea ce au văzut acolo daca cumva din întâmplare substanța de contrast sa dispersat corect in vene vasele supravegheate tine de zaruri noroc si aparatura învechită si medici mincinoși care fac rmn pe aici cu aparatură incapabilă sa vada nervii si ei spun din burta lor ca iti trebuie operatie

Dar rezoluția grafica a pozei obținute este de 800x600 pixeli

Si pentru ca sa nu se prindă fraierii mulțimea muritorilor de rand lr salvează pe cd fara extensie

Nu msi pun.jpg. Sau.bmp

Ei nu mai pun extensia sa nu stii cum se deschide

Dar se pot vedea ubuntu stie sa le deschidă si asa am aflat eu ce aparat de rmn prost au
Si ca m-au mințit ca am un nerv...

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu ai cum sa vezi așa ceva la ecografie.

| LadyKanae a răspuns:

Nu se vede. Hemoragia imagistic se vede cel mai bine pe angio-CT.
Pe ecografie se vad dilatarile vaselor de sange, chiste, abcese, tumori etc.