| anonim_4396 a întrebat:

Uleiul de masline amestecat cu Ulei de ricin face vreun rau daca iti intra in ochi? Mi-am pus pe gene si sprancene cateva zile, seara si mi-a intrat putin in ochi.M-a cam usturat.De ieri ma dor ochii sus la pleoape. Poate ca m-a tras curentul, dar luam totusi in calcul ca si uleiul poate fi cauza. E posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu este de vina uleiul, poate vi din cauza ca ai prins curent si de aia iti curg ochii si te ustura.