| mmeee79 a întrebat:

Uleiul de masline e bun pt vergeturi? Alte tratamente nu mai stiti? (in afara de creme, ca nu-s bune de nimic). ceva natural. Pls answer daca stiti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vergeturile apar atunci când te îngrași mult sau slăbești brusc, tot odată pot fi semnul unei alte probleme de ordin suprarenal, așa că decât să dai banii pe tâmpenii mai bine faci un consult la dermatolog să îți prescrie ceea ce trebuie.

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Eu ti-as recomanda masaj cu miere si castravezi cruzi peste ele dar te poti uita aici si o sa afli mai multe despre vergeturi. http://www.csid.ro/beauty/cum-scapam-de-vergeturi-2779564/

| DedeYami a răspuns:

Http://www.totulnatural.ro/......-celulita/ poate te ajuta asta. Funda? :)

| Si_Sebastian_Adela_1994 a răspuns:

Buna! sfatul meu este sa mergi la o farmacie naturista gen Plafar si de acolo iti spun din proprie eperienta ca ai de unde alege, si sa stii ca o lotiune de corp dupa fiecare dus o sa te ajute pe viitor, sau orice crema pentru piele pentru ca o sa iti faca pielea mai elastica.