| Feelings14 a întrebat:

Ce tratamente naturale sunt pentru unghii? in afara de uleiul de masline.
le am foarte subtiri si se rup repede.

Răspuns Câştigător
| CrazyGirl2 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin.sau apa calda cu lamaie.sau cum a mai zis cineva, aici, solutia de la farmec, ce se gaseste in farmacii.

| Feelings14 explică (pentru CrazyGirl2):

Merge cu ricin foarte bine. ma tot dau de ceva timp si am unghiile lungi si taaari love struck multumesc frumos :*

13 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Si eu le am ca tine. incearca sa le inmoi in niste ceai de musetel cu sucul de la o lamaie vreo 7 min.
Mananca nuci, alune si migdale la greu

| Feelings14 explică (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

Nu-mi plac nucile.laughing
ceaiul cald sau rece? si storc lamaia in ceai?

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns (pentru Feelings14):

1.ceai cald (nu clocotit)
2.nu neaparat. Am vazut pe unele ca faceau separat treaba cu lamaia. Sau, cum fac eu, nu pui lamaie si pui un pic de ulei de masline pe deasupra. important e ceaiul de musetel

| Feelings14 explică (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

Ok. multumesc

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns (pentru Feelings14):

Cu mare placere

| BlueButterfly1970 a răspuns:

Hey, am si eu aceiasi problema..Remediu natural nu stiu, insa incearca de la Farmec din farmacii o solutie, merge 100%, 3 saptamana te dai si le ai tari tari..Am incercat si pot sa spun ca sunt mai mult decar multumita de produs. Funda?happy

| Feelings14 explică (pentru BlueButterfly1970):

Dar nu vreau ceva foarte... " prelucrat ". vreau cat mai natural si simplu.

| BlueButterfly1970 a răspuns (pentru Feelings14):

E ieftin nu cred ca e mai mult de 5 lei..si e bun crede-mawinkingIncerca`l si crede-ma ca nu vrei regreta e pur si simplu o solutie ce se usuca in 3 secunde...

| Feelings14 explică (pentru BlueButterfly1970):

Ok, ma duc luni si cumpar. sper sa meargawinking

| BlueButterfly1970 a răspuns (pentru Feelings14):

Merge, crede-ma happy Fundoi?big grin

| Feelings14 explică (pentru BlueButterfly1970):

Abia l-am cumparat. daca isi face efectul, sigur.happy