| andreii34 a întrebat:

Ultima intrebare ca nu prea m-am lamurit daca iau 2 pastile de calciu cu vitamina d3 ce se intampla? Eu sunt inalt si nu vreau sa mai cresc, ma puteti ajuta cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poate doar o sa fii mai energic câteva ore și o să îți suplimentezi calciul și vitamina D3 din corp.Nu crești in înălțime doar de la niste amarate de pastilute de calciu și d3.Corpul știe când sa se oprească și în plus crești in înălțime mai mult din cauze genetice și ereditare nu neapărat de la nutriție.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, cine ti-a recomandat pastile cu calciu si vitamina D3 si de ce?
Cat de inalt esti, ai depasit deja 1.90m?

| mountain2rings a răspuns:

Buna,te vitaminele nu te opresc din crescut, din potriva, te inalta. Ce inaltime ai exact?

| mountain2rings a răspuns:

Simplu.rogi o persoana sa te calce pe spate constant(sa sara pe tine), astfel coloana ta nu va mai creste. In 15 minute nu vei mai creste niciodata.