| best1people a întrebat:

Un aparat dentar este 2.400 lei,dar vreau sa stiu daca doar un aparat ce se pune pe dintii de sus sau pe cei de jos costa atat, respectiv daca iti pui aparat si pe dintii de sus si pe dintii de jos costa dublu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pretul acesta este pentru o singura arcada. http://www.i-medic.ro/articole/5-motive-sa-porti-un-aparat-dentar

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, preţul de 2400 lei reprezintă contravaloarea aparatului dentar pentru o arcadă!
Deci, pentru ambele arcade ( sus + jos ) te va costa 4800 lei.

Vezi, spre exemplu, linkul :
http://www.dentaplus.eu/aparat-dentar.php

Toate cele bune.

| IulicaBiancutza a răspuns:

Da! Daca vrei sa iti pui si pe dintii de sus si pe cei de jos o sa coste dublu, adica 4800 lei.