| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Un coleg de clasa (alex) s-a luat la bataie cu prietenul meu (Dani). Alex fiind si gelos (a fost, nu stiu daca mai e) ca eu il plac pe Dani, a inceput sa'i zica ca e prost, sa-l injure etc. Dani i'a spus sa se potoleasca ca nu i'a facut nimic (totusi e baiat cumsecade si nu s-a pus). Apoi baietii de la mine din clasa l-au incurajat pe Alex sa-l ia la bataie pe Dani. Dani l-a inceput nu s-a bagat pana a dat Alex in el cu pumnul si a inceput sa-l bata, atunci Dani i-a dat o palma. Apoi Alex i-a tras un pumn pana a cazut jos si s-a lovit cu capul de scari si l-a lovit in continuare. Mai departe nu stiu ce s-a intamplat decat din auzite ca il lovea in continuare, pentru ca eu nu am suportat sa vad, si daca ma bagam nu rezolvam nimic si am intrat in clasa. ). Normal ca Dani nu a continuat sa loveasca (poate unii baieti dupa aici o sa spuna ca e fatalau si ca nu stie sa se bata, dar nu e genul de baiat care se baga, este la locul lui, desi nu e tocilar).
Acum intrebarile: Eu l-am vazut pe Dani ca nu avea nimic dupa ore, dar din cate am vazut in ziare, emisiuni poate sa aiba sangerare interna? sau altceva care sa'l poate ranii? Ceva simtome cum ar fi ameteala, pierderile de memorie? din cate am auzit s-a lovit destul de rau desi nu a curs sange ( a avut noroc cu niste colegi). Care ar fi sansele sa aiba ceva (...%)? cine imi raspunde la toate intrebarile sau la cat mai multe FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Ai ma ca nu a patit nimic stai linistita e baiat mare dracul are grija singur de el

nu-ti mai face atatea griji, altii patesc altele mai rele

si daca va place sa-l faceti pe ala gelos, faceti-l laughing oricum merita da data viitoare aveti grija

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică:

Cica nu pateste nimic? ei bine e la spital! ce mai incurajare! straight face cica isi poarta singur de grija. si ma intrebam de ce nu imi raspunde la telefon. Are fractura craniana (am aflat si eu de la maica'sa)