| Mindfulness a întrebat:

Un om când devine foarte tăcut,nu mai vorbește cu nimeni,nici cu familia,vecinii,nici la locul de munca din cauza depresiei, a anxietății își mai poate reveni la normal, sa fie mai sociabil sau e un caz pierdut!? Ce ar trebui sa facă în acest sens când mintea îl cam lasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Depresia are mai multe cauze si se trateaza diferit in functie de cauza.
Dar uite cateva sfaturi care te ajuta:
-sport dimineata la trezire
-suplimentarea cu vitamine, probiotice, minerale.
-dieta echilibrata in care sa ai mancaruri probiotice cum ar fi varza murata.
-eliminarea oricarui excitant si deprimant al sistemului nervos: zahar, alcool, substante, energizante, cafea, cacao, etc.
Rezultatele vor fi garantate dar nu dupa o saptamana cum spera unii, dureaza.

| Lupică27 a răspuns:

Carenta de vit d3 cauzeaza stari de depresie si anxietate.