| anonim_4396 a întrebat:

Un tratament pentru spondiloza cervicala? ...Am durere de cap, slabicune generala si mici ameteli.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

De unde stii ca ai asta? Daca ai fost la un medic nu ti-a prrescris medicamente? ca oricum daca noi iti scirem sunt si ceva medicamente ce se iau numai cu reteta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai spondiloza cervicala, nu exista tratament medicamentos sa te ajute, exista fizioterapie, chimoterapie si sfaturi sa dormi pe scandura, sau pe jos, in nici un caz pe saltele moi.

| Ary93 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Am mers la neurolog si mi-a spus ca am o faza incipienta de spondiloza cervicala