| IonutPetre12 a întrebat:

Unde pot sa ma operez de un furuncul daca sunt minor? La spitalul de copii doctorul mi-a spus ca nu are ce sa opereze.Dar eu simt ca are o "radacina /canal" mai adanc.Adica degeaba il vindec la suprafata ca tot vine din interior.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca stim mai bine decat un doctor?

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i mamei sa coaca in cuptor o ceapa.
Cand s-a copt, se lasa se se racoreasca ceapa si se taie in jumate, punandu-se pe furuncul. Se acopera cu o flie de pastic si apoi se leaga de picior sau de ce embru se poate, tinandu-se acolo peste noapte. Ceapa va trage toata infectia din furuncul si a doua zi vei vedea ca toata infectia este colectata la suprafata. ba chiar s-ar putea sa sparga, ceea ce-i ideal, ca sa poti elimina si curata infectia si rana.
Asta este o metoda babeasca foarte veche, cu care batranii vindecau furunculele, fara interventia medicului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La un cabinet privat.

| Orhidee99 a răspuns:

Pai,daca medicul a zis ca nu e nevoie atunci doar ti se pare tie. Ai încredere in medici! Aplica putina crema speciala pentru furunc si iti va trece. Am avut si eu asa ceva dar am aplicat crema si mi-a trecut.