| anonim_4396 a întrebat:

Deci, acum 6 luni am avut un chist pilonidal (un furuncul intre fese). A fost nevoie de interventie chirurgicala iar dupa doctorul a spus ca totul e ok si nu o sa mai apara. Dar iata ca... De data asta am luat antibiotic si dupa cateva zile s-a spart singur ( aparuse in acelasi loc). Am curatat acolo si am pansat insa zona a ramas tare si ma mananca cateodata. E posibil sa nu fi iesit radacina? Daca da, oare de ce? Multumesc pentru orice raspuns. Sanatate happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Categoric, chirurgul nu a scos radacina daca s-a refacut.

| darrio2007 a răspuns:

Daca te mananca inseamna ca s-a trecut.

| Doctorfishadi a răspuns:

Da,este posibil du-te iar si spune-i!