| marius2005 a întrebat:

Unde se poate face un avort medicamentos in Craiova?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa te interesezi la o clinica medicala particulara.In Craiova sunt mai multe clinici private insa nu toate efectueaza avortul prin aceasta metoda din acest motiv trebui sa te adresezi direct.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În Piaţă, la tarabă rolling on the floor

Unde s-ar putea face un avort dacă nu la un cabinet/clinică de ginecologie?
Mergi cu tipa la "purecat" cabinetele şi vezi care medic ginecolog este dispus să facă avortul ( în funcţie de situaţia pacientei )...

Toate cele bune!

| corbulalbrosu a răspuns:

Avortul medicamentos se face doar sub directa supraveghere medicala intro clinica specializata.In prezenta medicului ginecolog sau a unui personal calificat din cadrul cabinetului se administreaza trei comprimate de antiprogesteron si, in mai putin de cinci ore, va incepe procesul de eliminare a sarcinii, dar repet totul se petrece numai si numai sub supraveghere medicala. Dupa administrarea acestui tratament, in clinica, femeia trebuie sa se astepte la o sangerare, al carui debut si cantitate difera, de la caz la caz. Avortul medical prin folosirea de medicamente specifice previne riscul de perforare uterina si al complicatiilor determinate de anestezie, pentru ca este o procedura neinvaziva si nu necesita anestezie. Pastilele pentru avort s-au dovedit a fi mult mai eficiente in combinatie cu o prostaglandina. Prescrierea tipului de prostaglandina, metoda de administrare, doza si momentul administrarii, raman la aprecierea medicului, peste tot in lume. Acesta fiind principalul motiv pentru care acest tip de avort se face doar intro clinica si sub directa supraveghere. Mai mult ca sigur ca exista o astfel de clinica si in Craiova.

| marius2005 explică (pentru corbulalbrosu):

Asta am citit si eu pe net intrebam daca intr-adevar stie cineva ceva despre o asemenea clinica. Corbulalbrosu daca stii o asemenea clinica iti pot da acea funda la ambele intrebari la care ai raspuns.
Poti sa imi dai un link in mesaj privat sau aici

| corbulalbrosu a răspuns (pentru marius2005):

Te sfatuiesc sa te interesezi la o clinica medicala particulara.In Craiova sunt mai multe clinici private insa nu toate efectueaza avortul prin aceasta metoda din acest motiv trebui sa te adresezi direct.