| LoveYouR a întrebat:

Uneori cand ma ridic brusc din pat, timp de 30 de secunde aproximativ...ma ia o ameteala si vad negru.Asta se intampla in 30 de secunde dupa care revin la normal. Oare ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Poti sa ai o carenta de calciu si magneziu sau poti sa fii anemica. Parerea mea este ca ar trebui sa mergi la medicul de familie cat mai repede. Iti doresc multa sanatate si toate cele bune!

11 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Eu am problema asta de mai mult de 2 ani. Nu e ceva grav. Cadere de calciu. Ti-as recomanda sa iti ceri calciu la farmacie. Si sa iei timp de o luna. Mie imi face bine...

| Panteryas a răspuns:

Stai linistit, nu e ceva grav.
Te poti duce la farmacie si ceri un supliment de calciu magneziu si zinc (comprimat nu lichid) si costa in jur de 15 lei...
Un tratament de 1 luna cu pastilute delea adica 3 pe zi si nu o sa mai ai absolut nimic.

| Leylla a răspuns:

Asa mi se intampla si mie uneori. Eu mi-am facut analizele si mi-a iesit ca am anemie.
Eu te sfatuiesc sa ti le faci si tu pentru a sti cum sa te tratezi.

| eugenl a răspuns:

Nu te mai ridica brusc din pat. Acesta e motivul, dureaza ceva timp pana cand iti recapeti echilibrul. Asa mi se intampla si mie la liceu

| LoveYouR explică:

Multumesc mult pentru. sfaturi!:*:*

| LoL2000 a răspuns:

Asa patesc si eu aproape in fiecare dimineata thinking dar nu cred ca e ceva grav big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai o cadere de calciu sau se mai poate sa te ia ameteala din cauza ca nu ai mancat destul.

| Carmy21 a răspuns:

Stiu.Si mie mi se intampla foarte des.Nush de la ce e ..Lipsa de calciu? Cred..nush.

| SomeRandomDude a răspuns:

Mie dimineata mi se intampla da motivu era ca ma sculam cu fata la cearceaf

| claudiupuiu a răspuns:

Asta inseamna ca ai o anemie scazuta trebuie sa-ti faci un control imediat ca altfel se agraveaza

| Iosif_Ovidiu_1980 a răspuns:

Asa am patit si eu. In cazul meu s-a intamplat din cauza ca am stat un unele noptii prea mult la calculator si mi-a afectat si vederea. Ti-as recomanda sa te duci la un control