| pixbitza a întrebat:

Uneori dupa ce am orgasm imi amortesc talpile. azi mi s-a intamplat ceva ciudat... dupa finalul unei partide de sex au inceput sa mi tremure putin talpile si sa simt furnicaturi si o usoara amorteala.

poate fi asta vreun indiciu al unei boli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, vezi sa nu scada glicemia de la efort, tremuratul acela poate indica o scadere a glicemiei, deoarece sexul presupune efort, si la efort glicemia scade deoarece pancreasul secretă mai multă insulină, daca ai cum, fa ti inainte de a face sex glicemia, si după ce faci sex mai fa odată o glicemie si compari valorile inainte si după ce faci sex, ce varsta ai?

| dolyan a răspuns:

Si mie mise intampla frecvent asta cand am orgasm,important este,acest tremur,si amorteala,furnicaturile, sunt un lucru placut? cel putin la mine este expresia placerii, adica, pur si simplu orgasmul ma nauceste, nu mai pot schita nimic timp de 2-3 sec. Daca asa simti si tu, parerea mea este ca nu ai de ce sa iti faci griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e ceva de care sa te ingrijorezi e doar din cauza ca ai avut o partida de sex mai focoasa si te-ai epuziat.
Eu te sfatuiesc sa te consulti cu medicul tau in relatii de genul ista, sau cu medicul de familie.
Sau poate ai stat intr-o pozitie incomoda si sa resimtit dupa aia.
Sper ca te-am ajutat!

| moriordie a răspuns:

De obicei, cand nu iti mai oxigenezi bine corpul, picioarele incep sa amorteasca, dar dupa 2-3 minute (max.) dupa ce respiri normal si stai intr-o pozitie la fel de normala totul revine la normal laughing, sper ca te-am ajutat, normal tongue