| m2704 a întrebat:

Care poate fi problema pentr ucare imi amortesc si mainile si picioarele foarte repede?mai mult furnicaturi si "arsuri" decat amorteala dar si amorteala!Poate fi lipsa de calciu?am pete pe unghii cateva albe,sau sa fie spondiloza cervicala pentru ca stau cam sucit la calculator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lexia01 a răspuns:

Lipsa de minerale in organism cel mai bine ati consulta un medic pentru un buletin complet de analize dobicei lipsa de Mg Ca si Fe are astfel manifestari! O zi buna!

5 răspunsuri:
| Wandaaishere a răspuns:

Lipsa de magneziu happy

| Rau1Alberto a răspuns:

Ori ai probleme cu circulatia sangelui, ori vreo boala nasoala, Du-te la medicul de familie cat mai repede!

| Torah a răspuns:

Poate ai dormit intr-o pozitie nasoala. ciudata treaba asta a voastra, mie cand imi amortesc picioarele sau o mana ma doare la fel tare dar daca merg cativa merti cca 4 m imi revin la normal, cred si eu ca ar trebui sa vizitati de urgenta un medic e cel mai bine

| m2704 explică (pentru Torah):

Saptamana trecuta am fost la un cardiolog si nu e nici o problema!+meic de familie si asa.am avut probleme cu calciu, dar acum am luat si tot imi amortesc.si ma furnica prin membre!

| Убица a răspuns:

Circulaţia sângelui, am exact aceeaşi problemă. Azi dimineaţă mi-a fost foarte greu am crezut că o să mor, mă trezisem nu puteam să mă mişc datorită mâinii stângi. Încecam sa o mişc cu cealaltă mână (stăteam pe burtă cu mâiniile mai la ceafă, îţi dai seama cât de greu era), şi când încercam mă durea simţeam că mor... Am stat cam 30 minute nu puteam să mă mişc deloc, mă durea dar în acelaşi timp nu o simţeam deloc.