| Balonaseplutitoare a întrebat:

Buna tututor, am nevoie de un sfat, de câteva zile simt un disconfort in zona inimii, simt o dispnee și pulsul meu câteodată o ia razna ajungând la valori de peste 120bpt, am o stare de slăbiciune și imi este frica sa nu fac infarct sau sa am un preinfarct și sa mor, țin sa menționez ca am 18 ani, am hipertensiune, dar este ținuta sub control, nu consum cafea, tutun, energizante etc.
A da și țin sa mentionez ca am anxietate și am avut o perioada in care aveam atacuri de panica constant (zilnic).
Acum sincer sa fiu nu știu dacă am probleme cu inima sau dacă e pe baza de stres/anxietate, adică nu cred ca anxietatea mi-ar da stări de genul si mai ales in zona inimii.
Am fost la câțiva doctori, dar mi s-a spus ca, cordul meu este normal.
Un sfat va rog.
Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"câțiva doctori, dar mi s-a spus ca ( cordul meu este normal)
Un sfat va rog "

crede-i pe ei (pe doctori) nu pe noi