| anonim_4396 a întrebat:

Uneori simt ca ma dor ochii insa nu vad in ceata, iar daca citesc prea mult parca imi obosesc ochii.
Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ochii dor doar atunci cand ii expui prea mult fara sa faci o pauza.
Daca durerile sunt insistente, nu ezita sa ceri sfatul unui medic.
O zi buna happy

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Se poate sa fii obosit foarte mult ochii, e recomandat sa faci o pauza. Adica la 50 de minute de citit incotinuu, 10 minute pauza.In acest timp privesti pe ferestra sau chiar stai cu ochii inchisi.
Dar daca problema persista, constati ca vezi bine, mergi totusi la un control.

| Eastwood a răspuns:

Dormi mai mult, daca problema persista, fa o vizita la medicul de familie!