| Ioaaaaa a întrebat:

[URGENT] Buna la toti. As dori sa ma ajutati si pe mine cu o problema daca se poate. Mamei mele i`au aparut niste bubite pe spate, apoi s`au inmultit si are si pe burta. Este deja de o saptamana si cateva zile si picioarele i`au fost umplute cu astfel de bubite. Vreau sa`mi spuneti ce e de facut in acest caz. Are mancarimi ingrozitoare si in acelasi timp insuprotabile. Sunt disperata. Oare ar trebui sa mearga la doctor sa-i dea o trimitere sau sa se duca direct la un dermatalog particular. Va multumesc pentru ajutor si astept cat mai multe raspunsuri. Daca asta va intereseaza, va dau funda, eu imi doresc doar sa o ajut pe mama. Multumesc inca o data.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rhadan a răspuns:

Probabil s-a intoxicat de aia are astfel de mancarimi eu de obicei folosesc mixtura mentolata una doua trece si mancarimile dispar daca nu ai ia o bucata de vata sau hartie si cu otet da-o pe ele sunt sigur ca o sa ii fie mai bine sper sa se insanatoseasca.sau cu spirt chiar si zeama de lamaie si sa bea niste ceaiuri daca ai ceva musetel acasa sau menta sau runc de afina fa-i un ceai

5 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

S-ar putea sa fie o infectie virala. Du-o la dermatolog mai bine

| claudia_9559 a răspuns:

Trebuie sa meraga la un dermatolog fie cu trimitere sau la o clinica particulara nu conteaza cit mai repede

| Ax a răspuns:

A avut vreodata varicela?
s-ar putea sa aiba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta trebuie sa mearga la medicul de familie, pe www nu se pot face consultatii inca!

| Ioaaaaa explică:

Pai. a folosit mixtura mentolata dar, se pare ca nu are efect. Si ceaiuri de musetel, dar la fel, fara nici un efect. Nu stiu ce sa mai fac. o sa incerc cu otet/spirt poate va fi vreo schimbare. Daca va fi la fel va fi nevoita sa mearga la doctor. Multumesc mult pentru sfat. happy