| b3b3zapakit a întrebat:

! Urgentstraight face. Buna seara TPU Am si eu o problemastraight face. Deci sa incep...Astazi am fost lovita foarte puternic cu o usa in cap(usa era de lemn) aproape de tampla.Nu vreau sa va plictisesc povestind cum s-a intamplatstraight face. Simptome: scurte ameteli(cateva secunde). Am avut lucrare la romana si pe parcursul ei cand uitam tot comentariul cand il stiam pe totsad m-a strigat diriginta si eu nu am auzit`o si de asemenea imi simt ochii foarte obositi Mi-e fricacryingCe ma sfatuiti sa fac? Stie vreunu/vreuna dintre voi un caz asemanator cu al meustraight face? daca da spuneti-mi si mie sa stiu ce s-a intamplat si ce a a facut.

P. S Am 18 anibig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca dupa un somn bun nu-ti revii, fa o tomografie!

| Arthur a răspuns:

Cred că ai nevoie de o tomografie craniană.

| raspunz a răspuns:

Salut. Lovturile în zona aceea sunt deosebit de perculoase, loviturile la cap în genearal pot da complicații.
Dacă se sparge un vas de sânge în cap atunci se poate aduna sângele sub craniu și apasă pe creier, de la asta se poate muri. După orice lovitură la cap e bine să mergi la Spital la urgențe, să te vadă un doctor, eventual să faci o radiografie. Nu cred că ai nimic, dar dacă ai grețuri și dureri de cap, amețeli, pierderea unor simțuri este cazul să mergi la doctor pentru că am văzut persoane care au murit de la așa ceva.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Hey hey hey ce-ai zice daca te-ai duce la un doctor? Totusi nu cred sa fie atat de grav.Vezi daca ai aceleasi simptome si maine si daca inca le mai ai trebuie sa mergi la doctor.Bafta! happy

| elenis85 a răspuns:

In primul rand mergi cat de repede poti sa medicul de familie si ii povestesti to, oricat de banale ti se par aceste lovituri pot fi foarte periculoase. ai grija de tine, sanatate multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un caz asemanator! Ma rog, pe aproape...deci m-am izbit odata pe la 6 dimineata de ditamai dulapul din sufragerie (tot din lemn masiv) si la fel ca tine am avut o foarte mare durere de cap si ameteli, dar mi-au trecut repede.Stai linististita ca o sa-ti treaca si tie, nu e nimic grav (cred).(Oricum, daca simptomele persista...du-te la un doctor)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic.Altadata,posteaza intrebari la categoria corespunzatoare.

| b3b3zapakit explică (pentru anonim_4396):

Este categoria cea mai vizita

| ALeXsSaY a răspuns:

Noi nu te putem ajuta. trebuie sa mergi la doctor urgent, sa iti faca un control, o radiografie ca sa nu se formeze un cheag de sange care poate apasa pe creier, incepand prin a deregla functiile creierului(cum ai zis tu, memoria si/sau perceperea simturilor) si sfarsind prin de ce. Du te urgent la medic!

| Oxana_8916 a răspuns:

Incearca sa te mai lovesti o data poate o sa-ti treaca...

| An3ta17 a răspuns:

Vad ca lovitura a fost chiar una mare. sfatul meu este sa mergi la un medic pana cand nu e prea tarziu sa-i zici simptomele tale...

Sper sa te faci bine in curand:*

Bye Bye:*

| b3b3zapakit explică:

Multumesc frumos tuturor pentru raspunsurihappy...dar nu stiti cazuri aseamanatoare?crying>big grin

| alin1984 a răspuns:

Mergi cat mai repede la un medic, astfel de lovituri pot provoca mari neplaceri