| Alinush1993 a întrebat:

URGENT DAU FUNDA! Azi dimineata cand m-am trezit si am aprins tigara mi s-a facut brusc rau.Am simtit un discomfort in piept in partea stanga si in umarul stang si o senzatie groaznica de ameteala.Am sunat salvarea care a venit in 10 minute crezand ca am un atac de cord si mi-a facut ekg acesta iesind perfect iar tensiunea o aveam 13 cu 8 din cauza fricii iar pulsul mai mare decat ar trebui si medicul de pe ambulanta mi-a spus ca am atac de panica.Cum as putea sa scap de ele? E a nu stiu cata oara cand am asa ceva.Precizez de asemenea ca am aproape 22 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doua rude care sufereau de acest diagnostic insa au scapat amandoua prin intermediul unui medic psihiatru.Din cate stiu, medicul iti va prescrie niste medicamente, iti va regla regimul alimentar si te va mai ajuta cu niste sedinte de natura pshihologica. Mergi mai repede la un medic psihiatru, nu lasa atacul sa avanseze deoarece va fi din ce in ce mai rau, una dintre rudele mele care suferea de atac de panica a scapat in 5 luni de el. Bafta! P.S RENUNTA LA FUMAT!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ivanhoe a răspuns:

Pai nu-i mai bine sa lasi tigarile? Ai sa vezi ca nu mai ai probleme.

| SirOne a răspuns:

Ai Tahicardie... Ai atacuri de panica din orice, fara un motiv anume, la fel am si eu, trebuie sa mergi la un medic sa-ti dea ceva pentru inima...