| hellokittyalba a întrebat:

Urgent dau funda! Daca am ciclu si sunt la scoala cu ce am riscul sa ma patez? cu tampoane sau absorbante? adica care sunt mai bune ca sa nu ma patez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Absorbantele sunt mai bune[poti sa iti duci unul si de schimb]

| thegatekeeper a răspuns:

Tampoanele interne prezinta un risc mult mai mic in ceea ce priveste petele, spre deosebire de absorbante. Mi s-a intamplat doar de vreo 2-3 ori in ultimii ani sa ma patez, folosing tampoane interne. Le poti folosi chiar daca esti virgina, cu conditia sa citesti atent instructiunile (e un fel de prospect inauntrul cutiei) si sa respecti igiena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu au ce căuta tampoanele,mai ales dacă mai eşti încă virgină.
Te pot deflora la scoaterea lor prin vagin,deoarece sunt îmbibate cu foarte mult sânge.
Dacă se întâmplă să ai un ciclu mai abundent,iar tu foloseşti absorbante mai mici ca dimensiune există riscul să te pătezi şi te vei face şi de ruşine.
Cu cât un absorbant este mai lung,cu atât creşte nivelul de absorbţie şi protecţie pe care îl oferă,aşa că în zilele cu pricina,e preferabil să porţi un absorbant mai lung,cu aripioare pentru protecţie sporită inclusiv pe părţile laterale.
Absorbantele Always Ultra Night au lungimea maximă de la Always şi aripioare mai mari decât cele obişnuite, pentru a-ţi putea oferi un nivel superior de protecţie.
Aşadar, pentru extra protecţie laterală şi pentru a te proteja împotriva scurgerilor, îţi recomand să foloseşti un absorbant mai lung cu aripioare.
Absorbantele Always Ultra cu aripioare flexibile au la capete o parte specială flexibilă pentru a se mula perfect pe lenjeria ta intimă, oferindu-ţi protecţie maximă mai ales când te mişti.
Te pup!

| hellokittyalba explică (pentru anonim_4396):

DEci daca port absorvante la scoala nu ma patez?

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

Mai bune sunt tampoanele. sunt mai bune. parerea mea :* big grin big grin funda? big grin