| andradapisi389 a întrebat:

Urgent. De 4 zile am mâncat peste si de atunci am simtit ceva in gat in cealalta zi de dimineata am mâncat paine am simtit cum se rupe osul. Am limba alba. Si de asemenea simt ca am ceva in gat si ma irita si ma doare. Ce e de facut, ce as putea lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Mergi la medic și nu mai sta să te chinui așa.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ti s-a intamplat nimic acum 4 zile, nu-i cazul sa te mai stersezi.
Limba alba este de la candida, o ciuperca care traieste in intestinele tale.
Se poate elimina cu un tratament cu probiotice, sau o cura de cateva luni cu chefir (kefir).

| Yuoia a răspuns:

Probabil ti-a ramas un os de peste in gat. Mergi la medic sa ti-l scoata. Altfel, vei avea probleme mai mari.

| Claudia45 a răspuns:

Nu știu ce sa spun
Faci ca i prietena prostuță de a mea care după ce a mancat peste a zis ca i-a rămas un os de la peste in spate laughing