| Djlsghtnquuw a întrebat:

De 3 zile mi se zbate ochiul stang,si ma doare si capul cateodata. Se poate sa fi tras curent, sau de ce mi se zbate ochiul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mya_1054 a răspuns:

Cand se zbate ochiul e din cauza lipsei de calciu,iar capul te doare cateodata din cauza diferitelor stari din anumite momente,suparare,munca,ganduri,schimbari bruste de clima, vant, stare sufleteasca, etc care se resimt prin durere de cap tocmai datorita faptului ca organismul are lipsa de ceva, in acest caz calciul.Nu strica sa iei calciu neaparat cu vitamina d cate o pastila pe zi de 500 mg timp de 7-10 zile pe luna si mananca lactate ca contin calciu si sa iei si vitamina c ca ajuta si ea la stabilizarea calciului plus ca da energie si creste rezistenta la infectii, in caz ca racesti te ajuta.

| Azµre a răspuns:

Ochiul ti se zbate datorita oboselii, statului in curent. E bine sa te feresti de curent zilele astea. Iar capul e clar ca de la curent te doare. iei si tu antinevralgic si o sa treaca.

| FyTzE a răspuns:

Ai probleme cu ochiul trebuie sa te duci cat mai repede la un oftalmolog! nu are legatura cu curentul!

| shadyeminem35 a răspuns:

S-ar putea sa ai o lipsa de calciu sau de magneziubig grin Cel mai bine du-te la medicul de familie sa te indrume el. Bafta si sper sa te faci bine

| Nezzy a răspuns:

Cu siguranta te-a tras curentul, dar ochiul ti se poate zbate si daca ai lipsa de calciu sau/si magneziu, sau poate fi si de la oboseala sau stres.