| anonim_4396 a întrebat:

Urgent.Va roooooog! M-am epilat in zona genitala si cred ca m-am taiat cu lama.dar foarte putin insa doara rau.Ce sa fac? imi e frica.Cred ca m-am taiat pe labi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Spala-te sa nu se infecteze si stai linistita nu se intampla nimic

| Martina5 a răspuns:

Spală-te repede

| Roxanna112345 a răspuns:

Spala-te si eventual da cu apa oxigenata. Fara frica, nu vei pati nimic! happy

| Iuliiaa a răspuns:

Nu e nimic grav. da.te cu niste apa oxigenata si ai cat mai multa grija cu zona aceea. nu e grav, doare doar pentru ca e o zona foarte sensibila. happy

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Pentru orice eventualitate consulta un medic Ginecolog, si data viitoare nu mai patrunde in adancime, sau daca o faci fa-o dar fara graba!

| luanaoana99 a răspuns:

Multumesc tuturor!