| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza ca tata să imi bage 3 supozitoare si sa imi faca un consult ginecologic. Este medic
Ce parere aveti? Este bine cum procedeaza? Ma va durea cand imi baga supozitoarele. Sunt conatipata si a zis ca daca nu accept supozitoarele imi face clisma cu sapun si ustura rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vârstă ai?
Dacă tatăl tău este medic el știe că are niște obligații morale față de fiica sa. despre modul în care să se comporte cu tine.
Astfel chiar dacă este medic ginecolog, nu are voie moral să îți facă el consultul ginecologic. Așa că. refuză. Dacă te forțează, aceasta înseamnă viol, și poți să îl reclami la poliție.
Iar nici să te forțeze să îți bage el trei supozitoare sau să îți facă el clismă cu forța, căci la fel îți face rău, căci se prevalează de autoritatea sa de medic și părinte ca să intre în intimitatea ta. Nu are voie să facă asta.
Constipația se poate rezolva și altfel.
Astfel, vorbește serios dar ferm cu tatăl tău, că, chiar dacă el este medic, dorești să fii tratată pentru ambele probleme de alt medic.

| Fatamuntilor a răspuns:

Un supozitor il poti poti baga si singura.

| Andreeush a răspuns:

Supozitoarele ți le poți pune singură, nu ai nevoie de medic pentru asta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu sincer nu m-as simti confortabil sa imi faca propriul tata control ginecologic. Bine, depinde si cat de deschisa e relatia dintre voi doi. Nu ma pricep, dar supozitoarele nu ti le poti administra si singura? Si ce fel de medic e? Daca nu e medic ginecolog sunt total de acord cu sadrian, e abuz

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

Nu i da voie, bagati supzitoarele singura si zii ca nu esti comfortabila cu el facanduti consult ginecologic zii ca vrei la un medic care nu este el

| Senso4 a răspuns:

Nu mi se pare normal ca tatal tau sa procedeze asa. Te poate consulta un alt medic specialist. Totusi este relatia dintre tata si fică. Inteleg ca esti fiica lui si că iti vrea binele dar nu este moral, si daca insista sa nu accepti. El nu se gandeste cum te vei simti tu dupa ce te va consulta? Asta totuși este o apropiere... si nu mi se pare normal, avand in vedere ca avem multi medici ginecologi foarte buni. Eu nu as accepta asa ceva pentru nimic in lume.