| Ali29 a întrebat:

Salut! Este mai bine sa iti bage o femeie un supozitor decat un barbat? Este adevărat ca la un consult ginecologic medicul iti baga un supozitor si degetul in anus? Ma gandesc ca un barbat are degetul mai gros si va durea mai tare decat daca este bagat de un barbat, plus ca ar fi si mai rusinos. Cate supozitoare iti poti baga in acelasi timp? Va rog sa imi raspundeti pe rand la aceste întrebări. Astept răspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Ce e rușinos sa te duci la un medic specialist de gen masculin nu înțeleg… Tot medic este.
Nu îți bagă nimeni supozitorul acolo, ce treaba ar avea supozitorul vaginal cu un deget in anus?! Un supozitor pe rând. Acestea sunt tratamente de urmat când te duci acasa.

| Catrice a răspuns (pentru AnemonaP):

Tu cum crezi ca face consultația urologul? laughing

| AnemonaP a răspuns (pentru Catrice):

A specificat ginecologul, nu urologul

| Catrice a răspuns (pentru AnemonaP):

Și totuși se refera la supozitoare, nu ovule thinking

| AnemonaP a răspuns (pentru Catrice):

Supozitoare rectale, vaginale, nu s-a specificat. De la sine inteles ca vaginale din moment ce a specificat ginecologul happy

| Catrice a răspuns (pentru AnemonaP):

De când exista termenul de supozitor vaginal? thinking

| AnemonaP a răspuns (pentru Catrice):

Greu, greu cu tine happy research, it will help you.

| Catrice a răspuns (pentru AnemonaP):

Ok
Când o sa ma intorc la cursuri o sa le zic la medici ca se zice supozitoare nu ovule. Mersi ca mi-ai dat subiect de discuție cu ei.

| AnemonaP a răspuns (pentru Catrice):

Supozitoarele vaginale se mai numesc și ovule. Sa te invat eu?
Ar cam fi nevoie să te întorci la cursuri :*

| Catrice a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu știu de unde ai învățat tu, dar eu am învățat ca supozitoarele sunt doar cele pe cale rectala.

| AnemonaP a răspuns (pentru Catrice):

Fă putin research

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Medicul poartă mănuși, nu bagă direct degetul.