| Ali29 a întrebat:

Pana la urma nu am scapat de supozitorul din sapun (nu a avut niciun efect) asa ca am ajuns la medicul de familie care m-a pus sa imi dau pantalonii jos si sa ma intind pe pat. A luat dintr-o cutie 5 supozitoare. A zis sa ma relaxez apoi a inceput sa mi le bage. Mi-a fost foarte rusine si ma gandesc ca putea sa ma lase sa mi le pun eu acasa. Nu au fost cam multe supozitoare? Vi s-a intamplat sa va duceți la doctor si să va bage supozitoare? La inceput nu m-a durut dat apoi ma simteam foarte ciudat. I-a zis bunicii mele sa imi bage supozitoare pana am scaun. Dupa ce am ajuns acasa am avut scaun. De 3 zile nu am mai avut scaun iar bunica m-a ținut forțat si mi-a bagat 3 supozitoare dar fara efect. Are ceva daca imi baga asa multe supozitoare. Ar fi buna o clisma? Cum se face? Doare? Ce parere aveti ca ma chinuie să îmi bage supozitoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este aiurea treaba cu supozitoarele. Exista un leac naturist foarte bun pentru constipatie, respectiv ceaiul de crusin, eu pe acesta l-am folosit in asemenea cazuri.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe langa ceaiul de Crusin si laptele nefiert, rece, din frigider te ajuta.

| rudibob a răspuns:

Da,am fost odata si mi-a pus defata cu tata.I a spus sa mi dea chilotii jos si a venit si mi-a bagat 2 stand capra. Apoi si a introdus oleaca degetul in fundu meu (tot de fata cu tata)apoi l o scos si i o spus lui tata sa mi bage 2 supozitoare pe zi timp de 4 zile

| dewymelly a răspuns:

Cred că acest lucru este fie fictiv, fie s-a întâmplat cu mult timp în urmă. Dar doza mare de supozitoare și clisma ridicată au fost metode obișnuite de tratare a constipației / blocajului până de curând.