| Serendipity17 a întrebat:

Uuuuh... sal TPU sad am revenit cu o noua intrebare...am ciclu de 2 saptamani si cateva zile crying credeti ca e normal?cryingniciodata nu am mai avut asa de mult.Sunt la inceput.Nu am menstruatii regulate.

p. s.:nu vreau la ginecolog :-s! sunt prea mica! si mi-e si frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal. Din pacate va trebui sa te duci la ginecolog. Nu te teme, nu te va consulta ca pe femei, nici macar nu te va dezbraca. Iti va face pur si simplu o ecografie pentru a vedea starea ovarelor tale.

| Zenithf a răspuns:

Bea ceai de coada soricelului sau cretisoara pentru reglarea ciclului. Si mergi la ginecolog ca sa descopere cauza, sa nu fie ceva grav.

| ancutsa13 a răspuns:

Du-te la doctor neaparat! E posibil sa ai o hemoragie si nu e de joaca.

| Sunshinee a răspuns:

E normal sa fie asa, esti la inceput. Nu iti fa probleme din cauza asta. Hidrateaza-te band multa apa, mancand sanatos si nu depune efort exagerat. Totul va fi in regula odata cu trecerea timpului. Cat despre ginecolog, nu e obligatoriu sa mergi acum, decat daca survin complicatii serioase, ceea ce sper eu ca nu se va intampla. Bafta! (:

| Iasmiine a răspuns:

Probabil e din cauza ca ai racit la burta nu e nimic grav :*
Bafta! big grin

| Crisyy a răspuns:

E si normalstraight face
esti la inceput si ai ciclul neregulatstraight face
cu timpul se va regulahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu Brigaela, nu e normal sa tina atat de mult nici macar la inceput.Va trebui sa mergi la ginecolog, indiferent ca vrei sau nu(si stai linistita, nu ai de ce te teme).

| sweetdeea a răspuns:

Poate ai pre multe toxine in corp nu stiu.

Dar totusi cred ca ar fi bine sa te duci la ginecolog.Si o cunostinta de-a mea a avut aceiasi problema.Stai linistita ca nu te pune sa te urci pe capra aia laughing din cate stiu eu. Dar nu e foarte sanatos.

Eu zic sa vorbest icu mama ta!hee hee

| alinutza_8420 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuu.nu e normal... du-te la medic... daca esti din pl. du-te la fusu