| SaveTheNature a întrebat:

Va feriti de alimentele ce contin E-uri?(pe cat posibil)
Aveti incredere in mancarea pe care o mancati, mai ales cea ambalata, conservata?
Ce inseamna pentru voi o viata echilibrata, dar o alimentatie echilibrata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| freakazoid a răspuns:

Nu evit alimente cu E-uri, spre rusinea mea nici nu stiu care sunt alea nocive si alea naturale. Nu toti aditivii sunt daunatori, dar sunt constient ca mananc o cant mare de aditivi periculosi.
In general vara ma bucur de fructe si legume proaspete din propria gradina, dar iarna mai greu si sunt nevoit sa mananc si alimente semipreparate din comert, pentru ca-s mai ieftine si mi le permit.
Nu pot spune ca am o viata echilibrata, dar cand vine vorba de alimentatie incerc sa asigur aproturile zilnice de calorii, si sa mananc atat glucide, proteine si grasimi si sa asigur prezenta tututor vitaminelor si mineralelor.