| RAY a întrebat:

Voi ce alimente mancati mai des? Aveti o alimentatie diversa sau cam acelasi?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Contrar raspunsului de mai sus mie imi plac mult ardeii si ii consum foarte des. Mananc des si varza cruda, rosii, salata verde,, castraveti, cartofi (nu e bine dar imi plac si e bine ca asa nu mai mananc multa paine), broccoli, peste, oua si branza de tara, pui si porc numai daca sunt de la tara.
In rest mananc orice mancare dar nu asa des ca cele mentionate.

Aa si dulciuri laughing dar mai mult facute in casa.

| Drimmero a răspuns:

Mananc cam de toate, am totusi si nazurile mele, nu imi plac ardeii, ciupercile, daca m-ai servit cu asa ceva,, ti-ai batut joc de mine.

Pot sa zic ca e destul de diversa, m-as plictisi sa mananc aceleasi chestii la fix aceleasi mese, combin, e bine ca nu am restrictii alimentare si imi permit sa mananc la orice ora.

| Freya1 a răspuns:

Nu mananc un aliment anume dar la mine in familie, intre prieteni, in grup se mananca destul de multa carne de pui si porc.Cred ca astea sunt alimentele cele mai frecvente in rest, orice.

| LoveSleep a răspuns:

Fast food cam în fiecare zi, kfc cam de 2 ori pe săptămână.

| wpetterssone a răspuns:

Pot mânca multe feluri de mâncare, însă mănânc în fiecare zi altceva, timp de o săptămână.
Mănânc la ore fixe și îmi mențin greutatea la 89-90 kg.
Cel mai des mănânc mic dejun suedez (nu e fel de mâncare, dar asta este în fiecare dimineață.
Cel mai mult îmi place supa de somon cu creveți sau fără.
Alte feluri de mânacare pe care le fac sunt: somon marinat, kottbullar, salată de hering, tocană de porc cu rădăcinoase, scrumbii la cuptor, orez cu pui picant, supă de vițel, supă de curcan à la greci, foarte rar biscuiți acoperiți cu gorgonzola, iar ca desert kokosbollar.