| BUBULINA a întrebat:

Aveti un stil de viata sanatos?
Va feriti de E-uri si prajeli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incerc si o fac pentru mine si fiul meu. Poate daca inveti de mic niste reguli ramai cu ele.Pe blogul meu am scris de aceste reguli si ma bucur sa vad o preocupare din ce in ce mai mare a oamenilor, in acest domeniu! http://blogsanatate.blogspot.com/

| MMihai a răspuns:

1...Nu!
2...Nu mănânc prăjit, ci numai fiert, ( fiind singur, îmi pun la fiert, uneori mai uit de ele și le mai ard, dar când prăjești trebuie să le supraveghezi mult mai atent, și din comoditate le fierbeam. ). Ulterior am aflat că grăsimea prăjită este foarte cancerigenă.
Evit pe cât posibilul, astea care au E-uri.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Eu unul nu prea ma feresc de ele...cum zice LoStEyEs : se dau jos happy

| francesca89 a răspuns:

Deloc.mananc de ce am pofta.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cat se poate de des. Dar in ziua de azi e inevitabil... plus ca omul evolueaza asa ca E-urile nu vor mai fi o problema pe viitor.

| Gabriel892 a răspuns:

Nope.

| VanillaBl a răspuns:

As putea sa zic ca da. Cu toate ca mai mananc si prajeli cateodata, dar si ele au rolul lor

| evostyle7 a răspuns:

Stil de viata sanatos : 3-4 saptamani pe vara cotrobai prin munti, nu stiu ce poate fi mai sanatos decat aerul tare de 2000+ metri altitudine. Plus 1-2 saptamani iarna si primavara cand aerul rece si tare scoate tot raul din tine.
Nu ma feresc de E-uri si prajeli.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru evostyle7):

Mergem la iarna sa ne dam cu placa? big grin

| evostyle7 a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Eu is cu ski-urile. Vreau sa ma reprofilez pe ski de tura, dar nu am parteneri. M`am saturat de toate impresiile din statiunile montane romanesti. Daca unu isi permite sa dea 1000 de euro pe skiuri si eu nu, automat se crede mai bun ca altii. Daca as avea echipament la fel, i`as da clasa. Mda, si cand am spus 1-2 saptamani iarna si primavara m`am referit la drumetii in afara statiunilor, la conditii de bivuac, refugiu ori cabana, nu hotel/pensiune. So one more for skiing.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru evostyle7):

Eu nu-s asa grozav cu placa dar ma straduiesc big grin

| LoStEyEs a răspuns:

Nop big grin le dau jos la atletism, chiar mai multwinking am nevoie de glucide si lipide, deci alimentele care au glucide nsi lipide trebuie sa aiba si E-uri, asa ca, o sa-mi trebuiascawinking de ex eu am nevoie de glucidele din ciocolata pentru a avea energia necesara pentru atletism. am nevoie de acesti nutrienti care imi dau putere. Daca eu nu ii consum, ei se vor transforma in grasimi, iar noi ( evident ) ne vom ingrasa.
Mananc ce vreau, cand vreauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Imi fac craci de pui si cartofi prajiti la friteuza si nici nu schimb uleiul laughing