| 1985 a întrebat:

Va multumesc pentru raspunsuri.as mai avea o intrebare... daca doresc sa reiau tratamentul cu diane 35 pot sa incep in oricare zi say trebuie sa astept prima zi de menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Trebuie sa astepti sa-ti vina menstruatia si sa incepi din prima zi, apoi dupa prima folie faci pauza o 7zile iar din a 8-a zi incepi o alta folie chiar daca ti-a venit menstruatia.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Obligatoriu in prima zi de menstruatie, ca altfel te dai complet peste cap.