| Sportacus123 a întrebat:

Vă odihniți bine sau sunteți cam obosiți în general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai nu ai sa te poti odihni bine daca nu faci efort fizic minim zilnic, daca ai depresie sau insomnie de exemplu
daca stai doar pe PC sau ai un job de "tocilar "si nici daca nu faci s3x inainte de somn

eu adorm cel mai bine cand ascult inainte de somn cateva "bucati" din vlogurile prietenei mele dana : https://youtu.be/0xVSL4esBJg?feature=shared&t=67

| Sportacus123 explică (pentru Simpatic):

Când eram în liceu mă simțeam mereu plin de energie, acum mă simt cam obosit.

| Simpatic a răspuns (pentru Sportacus123):

Si poate fi un factor, dar in cazul tau mai putin, pentru ca ai 20 si un pic de ani
si eu ce faceam la 19 ani nu pot sa mai fac acum atat de rapid sau mult laughing
ma jucam cu greutatile la sala de exemplu, acum m-am "mosit"

| RAY a răspuns:

In ultimele zile mă cam simt somnuros, poate astenia de primăvară sau că consum carbohidrați simpli, recomand tritico e din plante, bio

| gabicoo a răspuns:

Când nu pui tu întrebări pe TPU toți dormim bine.

| ioana748 a răspuns:

Poate ar trebui sa iei ceva suplimente
Magne B6, Calciu, Vitamina C,
Este și astenia de primăvară.

| Lupică27 a răspuns (pentru ioana748):

CIca aspirina saracului e cea mai buna inainte de culcare.

| ioana748 a răspuns (pentru Lupică27):

Da,este buna happy

| Lupică27 a răspuns:

De cativa ani nu dorm, ma trezesc din ora in ora sau chiar mai des.
Traiul in mediul asta nociv...

| nyoentox2002 a răspuns:

Mă culc la 12-1-2 și mă scol la 10-11 dimineața

| ALM2000RO a răspuns:

Sunt obosit în general (chiar mereu) deși mă odihnesc bine sad

| ILikeBlackCats a răspuns:

Depinde de ce am facut in ziua respectiva. In general, dorm bine.