| JennyBerry a întrebat:

Va place joggingul? Credeti ca este sanatoasa alergarea in fiecare seara cate jumatate de ora? [ Sunt constienta de beneficiile sportului in viata unui individ, dar am neoie de diversitate ] Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnny_1840 a răspuns:

DAAAAA la nebunie ne place mai ales seara la la ora 18 e super cool, pentru amatori e bine sa alerge juma de ora insa eu alerg cam 3km pe zi, cateodata alergam mai mult, dar si acum joc fotbal si deci e bine sa diversifici masicariile si tipurile de exercitii, volei, alergat, fotbal, alergare sprint, basket etc etc! imi place mult sa alerg pentru ca vreau sa traiesc pentru totdeaunawinking

1 răspuns:
| miumiu a răspuns:

Draga FunditaRozlaughing, alergatul e printre cele mai sanatoase sporturi, dar nu exagera cu viteza si timpul, si daca nu ai antrenament nu incepe in forta! Deoarece, nu doar ca poti face carcei si febra musculara, dar articulatiile gleznelor trebuie obisnuite cu acest tip de efort!
Daca ai nevoie de diversitate, in timp ce alergi fa cateva exercitii cu mainile, cu gatul si genunchii, iar daca terenul este drept alearga si cu spatele, plus ca poti avea alaturi de tine si un amic---pupici-byebye!