| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt beneficiile sportului si daca puteti sa-mi dati si mie ex la cate un sport as fi foarte fericit big grin

Răspuns Câştigător
| Cherry a răspuns:

Hmmmm happy
Backetul este bun daca vrei sa creti in inaltime,la fel si inotul care da o pofta de mancare[proprie experienta] laughing)
pentru fete voleiul le fac sa creasca in inaltime
fotbal nu cred ca este atat de bun,poate doar acolo unde va place voua baietilor la gambe, sa arate mai facute.
tenisul-la el este vorba mai ales de rapiditate si forta in brate
ski`ul- sport extrem, pentru cei care le plac adrenalina si te vei simtii mult mai relax `

7 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Pai eu iti pot spune beneficiile atletismului:
-te menti in forma,vei avea patratele si muschi
-te vor place mai mult fetele
-castigi medalii
-castigi bani
-inveti ce e bine si ce nu sa mananci
Si nu mai stiu, dar mai sunt, le vei descoperii pe parcurs daca vrei sa te apuci.Succes!

| TheSpecialOne a răspuns:

Bine... Baschet: te inalta
Volley: sari mai sus
Inot: intareste toti muschii, dezvolta plamanii
Tenis: viteza, forta, reatie si ceva precizie
Fotbal:viteza si forta in picioare
Handbal:reactie, forta in brate, saritura
Polo: TOT, cel mai bun sport
si alte sporturi nu mai stiu acum

| TheSpecialOne a răspuns:

Degeaba dupa parerea mea, polo e cel mai bun sport... uitati-va la jucatorii de polo sunt cat niste munti.

| Ionut a răspuns:

Beneficiile inotului
1. arati bine - te inalti, masa musculara creste
2. te simti bine
3. traiesti sanatos

Inotul este cel mai complex sport.

| HISTORY_5103 a răspuns:

Salut Marcel.Iti recomand sa practici >Fotbal

| ally21allycb a răspuns:

JUDO: faci multa miscare
slabesti
dezvolti musculatura
inveti sa te aperi
poti ajunge la olipiada peste ani si ani de lucru
iti dezvolti respectul de sine si fata de adversar

| Cronos_7169 a răspuns:

Orice sport este foarte bun.big grin Eu fac fotbal de 6 ani si ...este cel mai frumos sport posibil big grin
De ex.pe sport.ro, despre ce sport se vorbeste toata ziua? ==> Fotbal
big grin