| tzutzy a întrebat:

Credeti ca fiecare are o jumatate?

Răspuns Câştigător
| jani a răspuns:

Cred ca fiecare dintre noi are jumatatea lui, care il completeaya si il implineste in cel mai simplu lucru, numai ca uneori ne gasim cam geru jumatate sau pur si simplu trecem pe langa ea in fiecare zi fara sa observam.Deschide bine ochii si inima, caci jumatatea ta poate fi mai aproape decat crezi sau o poti gasi acolo unde astepti cel mai putin sa iti intalnesti jumatatea.

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu. u ai mai multe jumatati numai ca trebuie sa alegi dintre ele.happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da.Eu am gasit-o de 35 de ani si nu am regretat niciodata.

| psiholoaga a răspuns:

Nu. Eu cred ca oamenii sunt intregi oricum. A, ca ai pe cineva alaturi de care te bucuri de viata, e altceva; nu inseamna ca daca esti singur, trebuie sa fii dezechilibrat si injumatatit.

| Nastia a răspuns:

Eu cred ca u ai mai multi baieti care t considera jumatatea lor dar u vei alege doar unu,... exista pentru fiecare o persoana alaturi d care sa poti fi multumit, daca nu extrem d fericit...

eileen
| eileen a răspuns:

Nu cred ca exista jumatate sau suflet pereche, poti doar sa alegi din oportunitatile pe care ti le da viata pe cel cu care consideri ca te potrivesti, ai lucruri in comun, sunteti pe aceeasi unda si exista dragoste, respect si comunicare.
Abia apoi, poti spune ca este jumatatea ta fara de care nu ai mai putea trai.

regis
| regis a răspuns:

Intr-un fel da. In sensul ca fiecare isi poate gasi la un moment dat un partener compatibil, cu care sa se completeze reciproc. Ceea nu inseamna ca e singura ta jumatate si odata pierduta nu vei mai gasi o alta, diferita dar la fel de compatibila.
Are dreptate si psiholoaga, oamenii sunt intregi chiar si atunci cand... nu au o jumatate.

| miry a răspuns:

Eu sunt sigura ca da, dar o intalnim ori mai devreme ori mai tarziu cum ne e soarta, stiu o vorba de la cineva, fiecare pom are umbra lui, asa ca stai linistita fiecare are parte de cealalta jumatate

| yoanna73 a răspuns:

Da caut-o.trebuie sa o gasesti.

| Teardrop:] a răspuns:

Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva.:d

| Ioonela a răspuns:

Da. asa ctred.

| nicp a răspuns:

Nu. Suntem compatibili cu mai multe persoane... pot fi mai multe jumatati big grin

| madalina_7017 a răspuns:

Da fiecare are o jumatate dar unele peroane nu stie sa pastreze jumatatea

| butterfly_1328 a răspuns:

Da!"cine se aseamana, se aduna!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, jumatatea stanga sau jumatatea dreapta.

| lucyana220 a răspuns:

Da, fiecare sac are petecul lui