| Fedi a întrebat:

Va pup si va salut fratilor.
Ce medicamente as putea lua pentru sporirea concentrarii,memoriei sau motivatiei pentru invatare,in afara de cacaturile gen lecitine, catina sau gingko biloba care nu au niciun efect.
La noi in farmacii nu se gaseste Adderall sau Modafinil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Adderall e pentru cei cu adhd/tulburari hiperkinetice si se gaseste in Sua iar modafinil nu e pentru invatat

| VasileDumitrescu a răspuns:

Servus, Adderall e prea complicat sa te arunci in el.
iti recomand Mind Lab PRO, Phenylpiracetam cu Alpha GPC, Noopept, Adrafinil cu Alpha GPC, etc. Astea sunt de top. Mai exista si modafinil cu precursorii, care teoretic sunt mai safe ca adderalul dar iti cauzeaza o stare de nervozitate si agitatie, in unele cazuri o scurta depresie dupa ce se termina efectul. Ia in considerare ca nootropicele au efecte diferite in functie de individ si de cantitatea consumata.
Citeste mai multe aici https://nootropiceromania.com/......-pe-piata/