| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog ajutați-mă să înțeleg următorul lucru!
De ani de zile simt o nevoie acuta sa îmi distrug inima și personalitatea!
Personalitatea vreau sa o distrug în mod ireversibil!
Nu înțeleg și nu sunt conștient de ce vreau sa fac lucrul asta!
Am avut niste episoade in trecut când am vrut sa mă automutilez in public și de-atunci m-am dereglat.
Parcă am acea exaltare și acum.
Vreau sa vorbesc urgent cu un psiholog!
Puteți să îmi recomandați unul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Sună la 116 111. Nu trebuie să spui cum te numeşti sau de unde suni. Ei nu te vor suna înapoi şi nici nu îţi pun întrebări incomode. Nu te costă nimic.

| Florin1935 a răspuns (pentru gogu220):

Menționez că această exaltare vorbește cu mine și îmi spune următorul lucru:
Eu te protejez de gândurile rele, malefice din capul tau cu condiția că tu îți faci rău și eu te protejez!
Medicul încearcă să te otrăvească cu antidepresive in schimb eu te protejez cel mai bine!
Am să sun la nr dar mie teamă să nu iau amenda și să le fac rău părinților!
Te rog sa îmi spui cine este la acest numar, mersi mult că vrei să mă ajuți!

| gogu220 a răspuns (pentru Florin1935):

Nu iei nici o amendă tenru că acest telefon e special pentru aşa ceva.