| MrsVamp a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat. Deci de luni, pe mama a inceput sa o doara gatul, de ieri (joi), durerea a avansat foarte mult, iar acum e insuportabila. A luat pastile, de azi a inceput sa ia si antibiotice si totusi, durerea nu o slabeste de loc, e la fel ca inainte sa le ia. Eu ii tot spun sa mearga la medic dar ea refuza. Stiti cumva despre ce ar putea fi vorba? Precizez ca are si simptome de raceala (a avut febra, tuse, varsaturi). Credeti ca e o infectie grava la gat?
Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Salajan_Pisy_Tonia_1998 a răspuns:

Si eu am patit! Eu nu puteam sa vorbesc, sa mananc, etc. si m-am dus la medic si ghici? Am avut puroi in gat! Dupa mine asta are si mama ta!

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

In general nu e bine sa iei antibiotice daca nu iti spune medicul sa iei, sau daca nu stii sigur ca ai o infectie bacteriana.

Daca e asa naspa durerea, ar trebui sa se duca la medic.