| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Ieri cand m-am trezit durea gatul (cumva la exterior, nu atunci cand inghit ). Si ca aveam o umflatura nu prea mare undeva sub barbie, care ma durea daca apasam pe ea sau imi intindeam gatul prea tare. Astazi nu cu mult timp in urma a inceput sa ma doara gatul si cand inghit. Ce sa fac, nu e o raceala pentru ca nu am alte simptome? E ceva grav, cu toate ca nu cred?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ExXxTxAxSxYx a răspuns:

Nu te speria! nu e ceva grav in cateva zile iti va trece, dar poti sa iti iei de la farmacie un sirop pentru gat(pentru tuse uscate mai bine)! bafta loser

| FaraIdeiDeNume explică (pentru ExXxTxAxSxYx):

Dar nu am tuse laughing. Multumesc pentru raspuns. Poate sti, este vreo sansa sa-mi treaca pana duminica?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai nevoie de un control medical.Nu neglija.

| 0rlando a răspuns:

E posibil să fie o amigdalită.
Mergi la medic să-ți scoată amigdalele și gata.

| ExXxTxAxSxYx a răspuns:

Pana duminica trebuie sa iti treaca cu siguranta.