| Ioana_9271 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti cate sanse sunt de revenire si de supravietuire in cazul hemiparezei. Bunica mea in varsta de 70 de ani a facut o hemipareza si sufera de diabet. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Dar unde anume are semipareza? pe ce parte?
Recuperearea depinde foarte mult de varsta, cu cat e mai invarsta, cu atat va fi mai inceata recuperearea, dar nu imposibila. Mai depinde si de psihicul ei si daca isi doreste si ea sa faca recuperare, de pofta ei de viata.Tratamentul trebuie inceput cat mai curand, cu cat mai multe ore de exercitii terapeutice facute de specialisti, cu atat mai bine.
Multa bafta!