| Robert7272 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti ce pot sa fac ca imi tremura colturile gurii cand zambesc, sufar de chestia asta de aproape 2 ani, ma simt foarte jenat si incerc sa evit sa zambesc, zi de zi imi spun ca sunt ciudat, toata lumea crede ca sunt ciudat, va rog din tot sufletul sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vezi un neurolog, fiindca acest tremurat nu este ceva normal sau ciudat, ci o probleme serioasa, neurologica provocadat de o boala sau sindrom acre trebuie investgat cat mai repede posibil.

| Robert7272 explică (pentru Violleta2022):

M am informat pe internet si este vorba de o dostonie oromandibulara, dar eu traiesc la tara si nu prea imi permit sa merg la un neurolog

| Violleta2022 a răspuns (pentru Robert7272):

Mergi la medicul de familie sa-ti dea tot ce se poate gratuit si vezi dupa aceea cum te descurci cu restul, ca de evolueaza boala, ajungi din om, neom.
Sanatate maxima!

| Floridori a răspuns:

Sa mergi la neurolog.
Multa sanatate!

| Robert7272 explică (pentru Floridori):

Multumesc mult!

| Floridori a răspuns (pentru Robert7272):

Cu mare drag! Stiu ca raspunsul este cam sec, dar asta este singura solutie care ti-ar putea aduce un diagnostic corect, tratament si indrumare.Numai bine!

| Valorosul69 a răspuns:

Fumeaza droguri (exemplu: marihoana) si o sa te simti mult mai relaxat